Příběh malované cyklomapy a jednoho kontejneru v důchodu

27. června 2022

Novinky

S geniálním nápadem, jak využít starý a nevzhledný kontejner, přišli ve firmě BESMONT z obce Knovíz ležící v okresu Kladno. Lidem z firmy, která vyrábí a montuje zdvihací zařízení, bylo líto starého a nepotřebného kontejneru a rozhodli se z něj udělat něco užitečného pro děti. A protože jsou to lidé hraví a nápadití, vymysleli BESKONŤÁKA.

Beskonťák

Kontejner je součástí plotu firmy a kolem něj vede stezka využívaná cyklisty a procházejícími se lidmi. Lidé z Besmontu chtěli tuto stezku oživit, udělat radost dětem a zároveň využít kontejnerovou plochu pro něco hravého a užitečného. Napadlo je využít právě aktualizovanou ručně malovanou cyklomapu Kladenska na které se podílely i místní děti. Kde je dobrá vůle a chuť udělat něco výjimečného, je od myšlenky k realizaci jen kousek, a tak se za 2 měsíce místo proměnilo k nepoznání!

Beskonťák

Pro děti Beskonťák nachystal nejen prostor pro malovaní a poznávání Kladenska díky malované cyklomapě, ale i soutěže a poznávací stezky, např. 1. stezku Třídíme odpadky se zvířátky. Další hry a soutěže se chystají a proto, pokud pojedete kolem Knovíze, projděte se kolem areálu firmy Besmont a možná objevíte nebo zjistíte něco nového nejen o Kladensku 🙂

Beskonťák