Naši malíři

Jozef Maar

Žije v Ivance pri Dunaji. Vystudoval uměleckou průmyslovku a dlouhá léta pracoval na grafickém oddělení v Slovenské televizi. Již několik let je náš specialista na regiony. Vždy když Dodo donese svůj obraz neumíme se vynadívat na ty krásné barvy. Jsou tak jasné jako kdyby na ně svítilo ještě jedno Slunce. Mapa České republiky nebo Liptova jsou toho důkazem.

Šárka Hyklová

Šárka je v našich mapách známá díky jasným barvám, které kombinuje s perokresbou. Pracovala například na mapách Svitavska, Třebíčska či Jičínska. Tvoří v obci Rybí, ležící u Nového Jičína. Kromě malování se věnuje také restaurátorským pracím, tvoří sochy z kamene i bronzu a je součástí kapely PJ Harvey Tribute band, se kterou koncertuje po celé České republice.

Miroslav Kapsdorfer

Žije v Kremnici. Má velký cit pro detaily z jeho šikovných rukou pocházejí ty nejpropracovanější mapy historických center jako Bratislava, Košice nebo Telč. Miro v minulosti jako vystudovaný geolog pracoval na vrtných věžích a zajímavostí je, že získal titul 2. vícemistra světa v rýžování zlata na šampionátu v Itálii.

Miroslav Pazdera

Je úplně prvním malířem, který pro nás pracoval. Je mistrem zejména na ztvárnění hor. Lyžařská střediska maloval už dávno předtím, než přišel do CBS. Mapa Pieniny, Ždiar nebo Štrbské pleso jsou jeho najvydařenějšími mapami. Kromě malování se Miro věnuje i užitkové grafice a komponování hudby. Je fantastickým kytaristou. Žije a tvoří v Banské Bystrici.

Vladimír Šuster

Pochází z Vyšnej Myšle u Košic a vystudoval uměleckoprůmyslovou školu. Jeho mapy jsou impresionistickou lahůdkou. Zblízka vidíte jen čmouhy a tahy štětcem. Potom se vzdálíte a máte realitu s dokonalými barvami porovnatelnou s fotografií. Kromě map má i svou vlastní tvorbu, kterou prezentuje v různých galeriích.

Lucie Marková Holíková

Lucie žije a tvoří ve Zlíně a specializuje se především na tvorbu dominant pro malované mapy. Malbě se věnuje již od dětství a její čarovné obrazy, jak sama říká, jsou inspirované především přírodou a jejími proměnami. Obrazy, které maluje, mají příběh a duši a tvoří je především pastelkami. Lucie také píše texty do knih z edice Česko z nebe a kromě malování se věnuje hře na flétnu a orientálním tancům.