Děti ze Vsetínska budou malovat cyklomapu svého regionu

21. března 2022

Novinky, Připravujeme

Snad každý má doma kolo, ať už na dojíždění do práce nebo na výlety. Aby si takový cyklovýlet mohly děti naplánovat samy, pracujeme na vzniku další ručně malované cyklomapě Vsetínsko dětem.

Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem

Tip na cyklovýlet

Na kole až do Valašského Meziříčí

celková délka trasy: 34 kilometrů
terén: po prvotním stoupání vesměs z kopce

Trasa začíná ve Velkých Karlovicích, kde si můžete prohlédnout v Karlovském muzeu expozici věnovanou zdejším tradičním řemeslům – salašnictví, řezbářství, sklářství. Je zde vystaveno jak nářadí, tak umělecká díla i vybavení domácností.

Odtud pojedeme po zelené krásnou přírodou směrem na Soláň, můžeme se zastavit u Soláňského pramínku nebo studánky Kamenný most. V Hutisku-Solánci se dáme u Hospody na Salaši doleva a šlapeme stále po hlavní až do Rožnova pod Radhoštěm.

Zde se po přejetí Rožnovské Bečvy dáme doleva opět na cyklostezku vedoucí podél řeky. Pokračujeme asi 14 kilometrů, několikrát přejedeme řeku, až se před námi objeví Valašské Meziříčí, kde můžete s dětmi navštívit třeba zámek Žerotínů.

Mapa trasy: https://mapy.cz/s/honesuhuru

Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem

Projeďte si Vsetínsko na kole

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování rodinných cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Vsetínska včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Dětští malíři představí region

Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu.

A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Malířem se může stát každý – vaše vlastní děti, děti z vaší školy, firmy, zkrátka kdokoliv. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem

Originální dárek pro malé i velké

Zapojením se do projektu tak získáte nejenom možnost pochlubit se šikovnými dětmi z vaší obce, ale i originální dárek pro spoluobčany, zastupitele, obchodní partnery či skvělý produkt, který doplní vaše informační centrum. Vedle toho přilákáte celou řadu cyklistů, kteří budou moci obdivovat vaši obec, školu či nakoupit ve vaší firmě.

Cyklomapa ve stojanu do každé obce

Zaujali jsme vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více. Článek o vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře.

Vedle toho vám ale nabídneme tuto mapu i na plastové nebo hliníkové tabuli a dokonce i se stojanem. Vy už jen stojan s mapou usadíte na to správné místo a budete se těšit z toho, jaký bude o mapu mezi lidmi zájem. Samozřejmostí jsou i mapy skládané, které se vejdou do batůžku každého správné cyklisty.

Nalákáte tak mnoho nových turistů a dostanete se do povědomí široké veřejnosti.

Ručně malovaná cyklomapa ve stojanu u cyklostezky

Zajímá vás, jako taková mapa vypadá? Podívejte se na povedenou mapu Mělnicko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Mělnicko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Mělnicko dětem