Ručne maľované mapy

Moderné, bezpečné, sú jedny z najpresnejších, plne aktualizované, v novom dizajne, aktualizované priamo v teréne, vytlačené na papieri s certifikáciou FSC – šetrné k lesom

Mapy pre obce

Maľovaná mapa je ručné dielo, do posledného detailu vypracované človekom, nie strojom, alebo programom. Samozrejme, pomáhame si aj modernou technikou, aby naše mapy boli čo najpresnejšie. Ako podklad pre maliara používame programom vytvorený 3D model krajiny.

Mapy pre mikroregióny

Grafika a spracovanie mapy je oveľa viac zaujímavé pre oko turistu, ale aj miestneho obyvateľa.  Orientácia v mape je jednoduchšia ako v klasickej mape  a na mape sú zachytené objekty tak ako v skutočnosti vyzerajú. A svojou originalitou a ľahkou čitateľnosťou patrí do každého mesta a obce.

Mapy pre športové strediská

Výroba maľovanej mapy je veľmi nákladná záležitosť. Mapy v našej edícií vznikli len vďaka sponzorom, ktorým na oplátku poskytujeme v mape reklamný priestor. Inzerentmi v našich mapách je viac ako polovica obcí na Slovensku, tisícky firiem, kultúrnych, vzdelávacích a iných inštitúcií.

 

Mapy pre hotely a rezorty

Mapa, ktorá je originálna svojím obsahom, tvorená deťmi a vytvorená pre deti tak aby bola ľahko čitateľna pre každého.  Obsahuje overené a bezpečné cyklotrasy Slovenským cykloklubom, všetky významné zaujímavosti regiónu.
Kresbičky do mapy tvorili deti z regiónu a deti z detských domovov.

Koľko by stála maľovaná mapa pre Vás

Referencie

Referencie na naše hotové projekty

Maľovaná cyklomapa Trnavsko deťom – Dobrý deň, tento týždeň k nám dorazili maľované mapky od vás, kde máme naše dve maľbičky- obec Jaslovské Bohunice. Chcem sa vám veľmi pekne poďakovať, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu. Mapky sú pekné, celé je to veľmi milé. Teší ma najmä to poďakovanie s diplomom mojim dvom dievčatám, ktoré maľovali. Dievčatá boli veľmi rady a ja vďaka vám môžem byť hrdou súčasťou dobrej veci.Prajem vám ešte veľa vydarených projektov a v mene ZUŠ Jaslovské Bohunice vám ešte raz veľmi Ďakujem. Pekný deň

Jana Schmizingová

učiteľka, výtvarný odbor

0 komentáøù

Maľovaná cyklomapa Novohrad deťom – Mapa je krásna, užitočná nielen pre deti, ale aj pre dospelých, aj my sami v múzeu sme sa dozvedeli veľa nových užitočných informácií o svojom okolí. Dúfame, že o ňu bude záujem aj zo strany návštevníkov a čoskoro budeme pýtať ďalšie kusy. Za kolektív múzea Vám prajem veľa pracovných úspechov vo Vašej tvorivej práci.

Mgr. Zlatica Fulajtárová

Slovenské národné múzeum

Maľovaná cyklomapa Gemer a Malohont deťom – Prajem pekný deň, ďakujem pekne za doručenie máp. Touto cestou vyslovujem poďakovanie za mapy, ktoré sú perfektne vypracované. Zatiaľ som zaznamenala na maľované mapy len kladné ohlasy. Do budúcna nám budú slúžiť ako perfektný propagačný materiál. Pekne ďakujem a teším sa na ďalšiu spoluprácu

Tatiana Klimová

starostka obce Kociha

Maľovaná cyklomapa Stredné Považie deťom – Veľmi pekne Vám ďakujem 🙂 Mám veľkú radosť, lebo nie je deň, kedy by sme nevideli za pekného počasia cyklistov pri našej mape. Je umiestnená cez ulicu oproti nášmu úradu, aj keď máme malinký rozpočet, som rada, že sme v ňom našli prostriedky na mapu. Ďakujem za spoluprácu a želám všetko dobré.

Ing. Silvia Masárová

Starostka obce Veľké Bierovce

Typy malovaných map

Malované mapy obcí a měst

Malované mapy měst

Malované mapy obcí a měst zachycují detailně zpracované obce, jednotlivé městské části a centra měst. Jsou v nich zaneseny veškeré stavby, zajímavosti, historické části, náměstí, kostely, zámky, atd. Pro svoji propracovanost v detailu jsou velmi oblíbené a žádané turisty a jsou skvělým propagačním materiálem.

Malovaná mapa ZOO Jihlava

Malované mapy areálů

Malované mapy areálu a větších územních celků jsou také často využívány pro zoologické zahrady, zábavní parky, rekreační a lyžařská centra, golfové hřiště, akvaparky a podobně. Jsou oblíbené pro svou originalitu a krásu, které zaujmou a přitáhnou pozornost. Využívají je i mikroregiony – mapy znázorňují zajímavosti dané lokality a zároveň prezentují mikroregion jako celek.

Malovaná cyklomapa

Malované cyklomapy

Malované cyklomapy usnadňují svým zpracováním putování při krátkých, ale i delších výletech na kole. Zanesené cyklostezky a cyklotrasy provádějí cyklistu danou oblastí a znázorňují místa odpočinku i zábavy, které nemusí být vedle cyklotrasy, ale stojí za návštěvu. Součástí mapy jsou tipy na cyklovýlety s výškovým profilem a důležité informace pro cyklisty.

Panoramatické mapy

Panoramatické mapy

Jsou vynikajícím pomocníkem při pohledu na krajinu z výšky. Jsou umístěny na rozhlednách, vyhlídkách nebo vrcholech kopců. Jejich velkou výhodou je, že na nich návštěvník uvidí i místa, která jsou skryta např stromy a umí zvýraznit důležité body a to nepodstatné potlačit.

Tematické mapy

Tematické mapy

Na podkladech ručně malovaných map České republiky a Slovenska vytváříme tematické mapy podle přání zákazníka. Mapu přizpůsobíme barvám, designu a charakteru požadovaného tématu a doplníme ji informacemi a objekty podle účelu využití. Mapy využívají i druhou informační stranu, kde je dostatek prostoru na dané téma. Velkou výhodou těchto map je cenová dostupnost, protože se využívá již hotových map.

Orientační plány

Orientační plány

Speciální typ ručně malované mapy, který se soustředí na přehlednost dané lokality. Nemaluje se každá budova do detailu, kreslí se pouze schéma obce či města, které je doplněno o malby jednotlivých dominant a důležitých míst. Velkou výhodou orientačních plánů je jejich přehlednost, rychlá výroba a příznivá cena.

Edice ručně malovaných map

Jedná se o jedinou ucelenou edici ručně malovaných map regionů v České republice. Při tvorbě regionálních ručně malovaných map spolupracujeme s obcemi, městy a dalšími organizacemi spjatými s turistikou, díky našim partnerům získáváme unikátní informace o zajímavostech v regionu, které jsou součástí map.

Regionální mapy znázorňují všechny turistické stezky a většinu cyklostezek, aktuálnost a správnost stezek kontrolujeme společně s Klubem českých turistů. Na zadní straně jsou pak důležité informace o regionech, jednotlivých obcích a zajímavostech.

Edice ručně malovaných map regionů byla také nominována na titul Mapa roku 2018, kterou každoročně uděluje Česká kartografická společnost a také je zapsána v České knize rekordů pro Nejrozsáhlejší kolekci map s největším počtem ručně malovaných objektů.

Malované cyklomapy děti dětem

Malovaných map naše nakladatelství vydalo v minulých letech desítky. Tento originální produkt se setkal s obrovským úspěchem, namalovali jsme prakticky celou republiku a představili ji tak nevšedním způsobem Vám všem.

Nyní jsme se ale rozhodli posunout malované mapy na další úroveň a přizvat k jejich tvorbě odborníky na výtvarné umění – děti. Ručně malované cyklomapy dětem jsou malované dětmi a určené hlavně pro plánování výletů s dětmi.

Více o malovaných cyklomapách

Reference 

Malovaná mapa ZOO Jihlava

Orientační mapa Zoo Jihlava

V roce 2016 jsme se rozhodli pro nový jednotný grafický styl, v rámci kterého nám chyběla orientační mapa areálu Zoo. Chtěli jsme, aby mapa byla reálným obrazem, tzn. shodovala se se skutečnou podobou co nejvíce. Pro naplnění tohoto záměru jsme si vybrali společnost CBS.
Malovaná mapa areálu Zoo byla použita také na výrobu dvou velkoplošných orientačních plánů zoologické zahrady, které jsou umístěny ve vstupních prostorách do zoologické zahrady.
O tom, že malovaná mapa zahrady je povedeným dílem, svědčí již 30 tisíc prodaných výtisků a dalších 30 tisíc připravených k prodeji.

Ing. Eliška Kubíková
ředitelka Zoo Jihlava

Malovaná mapa Jičínsko

Malovaná mapa Jičínsko

Hned při prvním představení projektu mě zaujalo úžasné zpracování malovaných map. Vzhledem k tomu, že jsme přemýšleli o „zkrášlení“ veřejných prostranství obce, přišla nám tato nabídka právě vhod.

Malované mapy v dřevěných stojanech instalujeme na odpočinková a turisticky využívaná místa v celé obci. Věříme, že právě tento projekt jednoduchou a graficky zajímavou formou přiblíží turisticky atraktivní místa nejen v naší obci, ale i v blízkém regionu na rozmezí Královéhradeckého a Libereckého kraje.

Josef Dlabola
starosta obce Stará Paka

Malovaná mapa Telče

Malované mapy Telče a Jihlavska

Město Telč realizovalo malovanou mapu města Telče a mapu regionu Jihlavsko. Poprvé jsme nabídli turistům mapu, která je ručně zpracovaná do posledního detailu. Vznikl originální obraz s požadovanými piktogramy vybraných dominant, turistických atrakcí, zvýrazněných objektů a vyznačených turistických tras. Návštěvníci oceňují malebné ztvárnění a snadnou orientaci v mapě. Mapa je perfektně zpracována s jednotlivými anotacemi nejdůležitějších památek ve městě.
Oblíbený je i originální obraz malované mapy v dřevěném rámu zavěšený v IC. Návštěvníci si ho často prohlížejí a konfrontují se skutečností. V interaktivní podobě je mapa dostupná i na internetu.

Věra Peichlová
vedoucí odboru kultury Telč

Malovaná mapa Nymbursko

Malovaná mapa Nymbursko

Malované mapy jsou originální a na pohled velmi líbivé. Už máme v obci velkou mapu regionu Taxis Bohemia. Je oblíbená místními občany i turisty. Často se u ní zastavují především projíždějící cyklisté.

Skládaná mapa je i velmi vhodným drobným dárkem.

Se službami při realizaci mapy i se samotnou mapou jsme spokojeni, proto jsme neváhali pořídit další velkou mapu regionu Nymbursko.

Ing. Dana Wiehlová
starostka obce Jíkev

Máte zájem o malovanou mapu na míru?

Vyplňte poptávkový formulář a my Vám pošleme nezávaznou cenovou nabídku.

Pin It on Pinterest

Share This