První novinka letošního roku – Malovaná mapa Pardubicko dětem

17. ledna 2022

Novinky

Vychází další cyklomapa okresu Pardubice – Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Cyklomapy jsou trochu jiné než klasické malované mapy. Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

Ať už je to hrad, zámek, Africké či Letecké muzeum, nebo zdejší unikátní Národní hřebčín Kladruby nad Labem, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny v údolí řeky Labe, kde je nejen pravé Muzeum perníku v Perníkové chaloupce, ale i Lumpárium neboli dětský svět plný zábavy a nevšední park Tank Power v Přelouči.

Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko

KRAJ PERNÍKU, SLAVNÝCH KONÍ A PLOCHÉ DRÁHY

Když se řekne Pardubicko, můžete si představit půvabnou krajinu rovnou jako stůl s jediným dominantním vrcholem, Kunětickou horou.
Ze středověkého hradu na kopci uvidíte kraj proslavený nejen medovým perníkem, historickými hřebčíny, ale i nejstarším závodem ploché dráhy na světě – Zlatou přilbou. V náručí kvetoucích luk a listnatých lesů se tkví Lázně Bohdaneč i pozoruhodné zámky a hrady vyprávějící o starobylých časech. Tak vzhůru za dobrodružstvím!

Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.
Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Na zadní straně jsou popisy cyklotras včetně výškového profilu. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Pardubicka.

Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o zajímavostech regionu a vybrané cyklotrasy vhodné pro děti včetně výškového profilu. Mapa vznikla i díky partnerům, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy. Prezentace těchto partnerů – obcí a firem doplnily právě obrázky dětí.

Provedení mapy: jako skládaná i jako nástěnná

Tisk mapy: papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě