Průzkum spokojenosti na malovanou cyklomapu Pardubicko

11. listopadu 2022

Akce

Vyhodnocení průzkumu spokojenosti – Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Naše malované cyklomapy dětem vyrábíme společně s dětmi daného regionu – děti malují obrázky k zajímavostem a medailónkům na informační straně mapy. Výrobní proces je o něco náročnější než u klasických malovaných map a nás proto zajímá, jak jsou naši partneři zapojení do mapy s výsledkem spokojení.

Průzkumu na malovanou cyklomapu Pardubicko dětem se zúčastnilo 28 partnerů ze 40 zapojených do tohoto projektu. Úspěšnost dotazování byla 70 %.

Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko

V průzkumu nás zajímalo, co se patrnerům na malované cyklomapě nejvíce líbí

Partneři uvedli více věcí, které se jim na cyklomapě líbí – 16 (48 %) jich uvedlo, že se jim líbí samotná mapa, její provedení, originalita a hravost. V odpovědích uvedli např.: líbila se mi celá, na procházkách je mám hrozně ráda a obdivuji je; provedení mapy, mapa byla hravá, veselá; je zajímavá a přitažlivá; celkově je hezká; líbila se mi byla taková zvláštní; je to přehledné a barevné.

Zapojenost dětí zaznělo v 12 odpovědích (36 %)to, že do toho kreslí děti; nápad s dětmi, i si to rádi prohlížejí, zapojení dětí mě zaujalo; propojenost s dětmi.

Další 3 partneři (9 %) uvedli, že se jim líbí, že mapa motivuje děti k pohybu (pro děti je to dobré, mohou pak i lépe cestovat; mapa je pro děti motivací k pohybu, akce byla spojena se školou, děti přijeli na odrážedlech na kolech a přestřihovala se stuha; rodiče vezmou děti díky mapě někam za sportem a to je dobře).

Průzkum spokojenosti na malovanou cyklomapu Pardubicko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Pardubicko

Dále nás zajímalo, co zákazníky zaujalo při představování projektu naší projektovou manažerkou Janou Bartákovou, která tento projekt měla na starosti

Nejvíce zákazníků (45 %) zaujala samotná Jana Bartáková a uvedli tyto komentáře: přesvědčila mě po pár větách, je sympatická a sedí mi; popovídání si o těch mapách; věcnost, krásné vysvětlení; energičnost; byl to standardní prodejce; nabídka byla zajímavá, dobrá komunikace; dobrý přístup; už jsme společně spolupracovali a paní Bartáková je milá; ona mě zaujala a taky je to něco nového, je to místní a cílené.

V 18 % odpovědích zákazníci uvedli, že je zaujal samotný produktmístostarostka tu mapu už viděla, když vyrazili na kolech, takže už jsme věděli oč půjde; mapa slouží k dobré orientaci, celkově se mi líbila ta myšlenka; projekt se mi líbil; líbilo se mi to, proto jsem to vzal; je to něco nového, je to místní a cílené; líbilo se mi, že z toho vznikne hmatatelný důkaz.

15 % zákazníků zaujalo zapojení dětí do projektu a 9 % zákazníků se do projektu zapojili na základě předchozí zkušenosti.

Průzkum spokojenosti na malovanou cyklomapu Pardubicko dětem

Chtěli jsme také vědět, pro jaký účel partneři malované cyklomapy využívají?

53 % dotázaných mají mapy jako dárky – rozdávají je na akcích, dětem ve škole nebo dětem na příměstské táboře.
Pro turisty, cyklisty a návštěvníky využívá mapy 31 % partnerůna propagaci 6 %partnerů a na prodej mapy využívá také 6 % partnerů.

Průzkum spokojenosti na malovanou cyklomapu Pardubicko dětem

Slavnostní odhalení malované mapy Bystřice pod Lopeníkem

V neposlední řadě jsme se také chtěli vědět, Jak partneři vnímají zapojení místních dětí do malované cyklomapy.

86 % partnerů hodnotilo zapojení dětí velice pozitivně a uvedli tyto komentáře: je to pro ně motivace, typy na výlety; super; hrozně se mi líbí, malovali to děti ze školy v Přelouči, do které jsem chodila i já a teď tam chodí i můj syn; měli jsme vyhlášenou i soutěž na kresby dětí, takže ok; zpětná odezva dobrá; malovaly krásně; dobře to vnímám; perfektní; dobrý nápad; je to pochopitelnější, než normální mapa; hodně je to bavilo; líbilo se mi to nejvíce, i s tou mapou se učili pracovat; zmiňovala jsem na začátku. Je to takové rodinné; máme malou školu, takže to funguje; zapojily se se, což je dobře; líbilo se mi to, dětem to připomene památky; když jsme jim to řekli, tak byli nadšení.

11 % partnerů uvedlo menší míru spokojenosti: byl to boj, ale dopadlo to; nemáme školu, muselo se poslat a obejít rodiče; udělat obrázek bylo docela náročné.

4 % partnerů nedokázalo odpovědět z důvodu nezapojení místních dětí.

Děti si prohlíží výsledné malované cyklomapy

Během průzkumu jsme získali i tyto milé reference:

Obec Čeperka
Děkuji tímto za možnost zapojení se do projektu cyklomapa Pardubicko dětem. Bylo hezké pozorovat snahu dětí při malování obrázků, které byly poté v mapě použity. Mapky byly rozdány mezi děti v základní i mateřské škole. Budou třeba i motivací pro rodiče vyjet si na nějaký výlet s dětmi.

Kristina Vosáhlová, starostka obce

Obec Barchov
Se společností CBS Nakladatelství, s.r.o., jsme spolupracovali na dvou projektech. Spolupráce byla na dobré úrovni, oceňují aktivní přístup ze strany společnosti, čímž se realizace samotných projektů zefektivnila.

Ing. Iveta Krebsová, starostka obce

Obec Trnávka
Děkujeme společnosti CBS nakladatelství za další krásný projekt. Po malované mapě regionu Pardubicko a publikaci Pardubicko z nebe jsme tentokrát spolupracovali na projektu Cyklomapa Pardubicko dětem. Mapa je umístěná ve středu obce a mnoho projíždějících cyklistů ji ,, studuje a chválí“. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další publikaci České hrady a zámky z nebe, na které nyní spolupracujeme.

Valenta Radek, starosta obce

Ručně malovaná cyklomapa ve stojanu u cyklostezky