Připravujeme novou malovanou cyklomapu Zlínsko dětem

14. září 2021

Novinky, Připravujeme

Současná doba přeje výletům a dovoleným v naší domovině. Jedním z aktivních způsobů trávení dovolené je cykloturistika. Pokud se vydáte na kolo i s dětmi, máte o zážitky postaráno. Aby vám plánování tras šlo lépe od ruky, můžete se inspirovat v připravované malované Cyklomapě Zlínsko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Zlínsko dětem

Tip na cyklovýlet

Vydejte se z Otrokovic do Vizovic

celková délka trasy: 30 kilometrů
terén: rovinatý (mírně do kopce), vhodný pro rodiny s dětmi

Trasa z Otrokovic do Zlína vede údolím řeky Dřevnice po nově vybudované cyklostezce většinou podél řeky. Podél trasy jsou vybudovány přístřešky a odpočívadla pro cyklisty. Ze Zlína je do Vizovic vedena vesměs po místních komunikacích a silnicích nižších tříd.
Trasa začíná v Otrokovicích u přístaviště (u lávky přes Moravu), směřuje k řece Dřevnici a proti proudu k mostu a kruhovému objezdu.
Po krátkém úseku po místní komunikaci je navedena na cyklostezku, která po levém břehu řeky vede až do Zlína – Prštného.
Ze Zlína pokračuje stezka na Lužkovice, Lípu a nakonec až do Vizovic k zámku.

Ručně malovaná cyklomapa Zlínsko dětem

Objevujte krásy Zlínska na kole

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování rodinných cyklovýletů s dětmi. Nechat se inspirovat ale můžou samozřejmě i samotní dospěli – věk u našich map nehraje roli.

V přední mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Zlínska včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Zapojte děti do tvorby mapy

Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu.

A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Malířem se může stát každý – vaše vlastní děti, děti z vaší školy, firmy, zkrátka kdokoliv. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Ukázka prezentací v malované cyklomapě Náchodsko

Ukázka prezentací v malované cyklomapě dětem

Děti malují malby do prezentací v ručně malované cyklomapě

Děti malují malby do prezentací v ručně malované cyklomapě

Děti si prohlíží výsledné malované cyklomapy

Děti si prohlíží výsledné malované cyklomapy

Potěšte své okolí originálním dárkem

Zapojením se do projektu tak získáte nejenom možnost pochlubit se šikovnými dětmi z vaší obce, ale i originální dárek pro spoluobčany, zastupitele, obchodní partnery či skvělý produkt, který doplní Vaše informační centrum. Vedle toho přilákáte celou řadu cyklistů, kteří budou moci obdivovat vaši obec, školu či nakoupit ve vaší firmě.

Zajímá vás, jako taková mapa vypadá? Podívejte se na povedenou malovanou cyklomapu Chrudimsko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Kladensko dětem

Dejte svoji cyklomapu na odiv

Zaujali jsme vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více.

Článek o vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře. Vedle toho Vám ale nabídneme tuto mapu i na plastové nebo hliníkové tabuli včetně stojanu. Vy už ho jen usadíte na to správné místo a budete se těšit z toho, jaký bude o mapu mezi lidmi zájem.

Samozřejmostí jsou i mapy skládané, které se vejdou do batůžku každého správné cyklisty. A máme specialitu i pro infocentra – trhací bloky s malovanou cyklomapou, kterou si může vzít každý.

Ručně malovaná cyklomapa ve stojanu u cyklostezky

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených cykloturistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou malovanou Cyklomapu Zlínsko dětem vám představí regionální projektová manažerka Mgr. Barbora Krajčová. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +420 775 224 642 a nebo prostřednictvím e-mailu krajcova@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.

Případně vyplňte jednoduchý formulář a my se Vám ozveme.

Neváhejte a zapojte se do jedinečného projektu i Vy!