Připravujeme novou malovanou cyklomapu Chrudimsko dětem

3. září 2020

Novinky

Jak jistě víte, v oblasti malovaných map jsme odborníky na slovo vzatými. I proto jsme se rozhodli povznést tento produkt o úroveň výš a ve spolupráci s těmi nejlepšími malíři – dětmi – vytvořit edici malovaných cyklomap dětem.
První projekt již běží na Kladensku, kde sklízí obrovský zájem a úspěch. Další malovanou cyklomapou se tak stane Chrudimsko dětem.

Spolupracujeme se zkušenými malíři – dětmi

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části tak naleznete vyznačené cyklostezky regionu Chrudimsko včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Kartografii necháváme samozřejmě na odbornících z KČT, my se postaráme o uměleckou stránku mapy.

Z druhé strany se pak můžete těšit na povídaní o regionu Chrudimska, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem toto území a naláká je k jeho poznávání.

Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které se do projektu zapojily. A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Ať už se zapojí Vaše vlastní děti a nebo žáci základních uměleckých škol, právě zde budou mít možnost pochlubit se všem se svým výtvarným talentem.

Prezentujte se zajímavěji

Zaujali jsme Vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více. Zapojením se do projektu získáte malované cyklomapy Chrudimsko dětem a možnost se v této mapě prezentovat. Článek o Vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře.

Vedle toho Vám ale nabídneme tuto mapu i na plastové nebo hliníkové tabuli a dokonce i se stojanem, patkami i podrobným návodem. Vy už jen stojan s mapou usadíte na to správné místo a budete se těšit z toho, jaký bude o mapu mezi lidmi zájem.
Hotové skládané mapy pak můžete využít jako dárek pro kolegy, zaměstnance, žáky a studenty, zásobit Vaše informační centrum a nebo obdarovat každou domácnost ve Vaší obci. Využití je zkrátka obrovské.

Jsme tu pro Vás

Chceme, aby Vám výsledná mapa a prezentace v ní přinesla užitek a spousty spokojených cykloturistů. Proto jsme v těchto dnech projekt odstartovali, abychom si byli jistí, že na každého z Vás budeme mít dostatek času.

Připravovanou malovanou cyklomapu Chrudimsko dětem Vám představí regionální projektová manažerka Ing. Jana Bartáková. Můžete ji kontaktovat na telefonním čísle +420 602 449 340 a nebo prostřednictvím e-mailu bartakova@cbs-cesko.cz a domluvit si termín schůzky.

Neváhejte a zapojte se do jedinečného projektu i Vy!

Tip na cyklovýlet

Rekreační lesy Podhůra nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi a navíc jsou dobře dostupné pro cyklisty. Variant na cyklistický výlet je tu celá řada. Navržený okruh prochází zajímavými místy, je převážně nenáročný, v lese je však nutné počítat s občasným stoupáním.

Výchozím bodem výletu je Chrudim (Masarykovo náměstí). Odtud se vydáte přes Slatiňany na vyhlídkovou věž Na Chlumu, navštívíte Kočičí hrádek, širokou krajinu si prohlédnete z rozhledny Bára, prozkoumáte krásy Rabštejnské Lhoty a po cyklotrase 4111 dojedete opět do Chrudimi. Jedná se o rovinatou trasu po zpevněných lesních a polních cestách, zčásti po vedlejších ulicích a silnicích.