Připravujeme malovanou cyklomapu Pardubicko dětem

17. června 2021

Novinky, Připravujeme

Malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Jednou z oblíbených druhů volnočasových aktivit je bezesporu cyklistika. Je vhodná pro děti i dospělé, profesionály i příležitostné cyklisty. Navíc při toulkách na kole můžete objevovat skryté krásy a zajímavosti České republiky. Aby pro Vás poznávání určitého území bylo snazší, začali jsme pracovat na Cyklomapě Pardubicko dětem!

Malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Tip na cyklovýlet

Z Pardubic na perník na Kunětickou horu

Trasa vede po značených asfaltových cestách a je vhodná pro silniční a trekingová kola.
Kromě dvou nejznámějších památek této turistické oblasti – Kunětické hory a pardubického zámku – je možné při cestě navštívit rovněž Východočeskou galerii v Pardubicích a nebo Muzeum perníku, které se nachází v nedaleké Perníkové chaloupce v Rábech.
Za pozornost stojí i unikátní technická památka v Úzké. Hráz z 16. století mezi řekou Labe a umělým kanálem Haldou je pozoruhodná díky výraznému rozdílu mezi hladinami obou toků.

Cestu začínáme před zámkem v Pardubicích, kde se ještě před vstupem na nádvoří dáváme doprava a projíždíme zámeckým parkem. Pokračujeme přes zdymadlo na Labi z roku 1974 a dále pak po cyklostezce číslo 24 podél řeky. Ta nás provede obcí Brozany, dále pak po asfaltové cestě mezi poli, obcí Ráby, až se po pravé straně vyloupne Perníková chaloupka.
Nadšení cyklisté mohou pokračovat dále směrem na Kunětice a Sezemice, ti zbývající si mohou prohlédnout hrad Kunětická hora a stejnou trasou zamířit zase zpět do Pardubic.

Malovaná cyklomapa Pardubicko dětem

Navštivte zajímavosti regionu na kole

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi.

V přední mapové části tak naleznete vyznačené cyklostezky regionu Pardubicka včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem

Podpořte děti z vaší obce

Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu.

A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Malířem se může stát každý – vaše vlastní děti, děti z vaší školy, firmy, zkrátka kdokoliv. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem