Právě vychází ručně malovaná cyklomapa Svitavsko dětem

16. června 2021

Novinky

Vychází další malované mapa nové edice – Cyklomapa Svitavsko dětem

V loňském roce jsme začali pracovat na nové edici ručně malovaných cyklomap, kdy jsme přizvali je spolupráci děti z daného regionu. Děti malují obrázky do prezentací obcí a dalších partnerů mapy a do infočásti mapy. V této edici jsme již vydali cyklomapu Kladenska a Chrudimska. Nyní vychází další mapa z okresu Svitavy – Ručně malovaný cyklomapa Svitavsko dětem.  

KRAJINA, KDE VLÁDNE KLID A POHODA

Svitavsko je plné dojmů, které malé i velké návštěvníky unášejí mimo čas. V mírně zvlněné krajině Svitavské pahorkatiny je nejen okouzlující příroda, působivé kamenné skalní město či místa přímo stvořená pro odpočinek a dlouhé procházky. Jsou tu také zajímavá historická města a pyšná šlechtická sídla – včetně překrásného zámeckého areálu v Litomyšli. Můžete navštívit záchrannou stanici zvířat, projet se na koni, objevit pramen řeky Svitavy, svézt se unikátní úzkokolejnou železnicí nebo si prohlédnout jedinečné výstavy v některém z mnoha muzeí. A těšit se můžete i na místa, kde si dosyta užijete vodní radovánky.

Ručně malovaná cyklomapa Svitavsko

Kolik různých odstínu barev znáte?

Připravte si kola, šlápněte do pedálů a hurá na výlet po Svitavsku! A nezapomeňte si do batůžku přibalit naši cyklomapu. Není jen tak ledajaká, ale to poznáte okamžitě. Je to totiž mapa ručně malovaná, se všemi značenými cyklotrasami a turistickými stezkami a k tomu všemu doplněná o krásné obrázky zajímavostí a dominant, kterými tento region doslova oplývá. Pokud jste už na svých výletech potkali naše malované mapy regionů nebo třeba i některou z nich vlastníte, pak jistě víte, že jsou dílem zručných profesionálních malířů a že na jejich zadní straně se vždycky dočtete mnoho zajímavého o obcích, městech a turisty vyhledávaných místech v dané oblasti.

Ručně malovaná cyklomapa Svitavsko

Tato cyklomapa je ale tak trochu jiná.

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol z Svitavska, které nám s tvorbou mapy pomohli.  

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

Ať už je to rozhledna, zámek, zřícenina hradu, poutní místo, jeskyně, kde žijí vzácní netopýři, nebo unikátní úzkokolejná železnice vedoucí z Mladějova k dolům na Hřebči, se vším si hravě poradily děti. A díky nim také na první pohled poznáte i jeden z nejkrásnějších zámků střední Evropy stojící v Litomyšli s jedinečným zámeckým divadélkem či místa, kde žily a tvořily slavné osobnosti jako Bedřich Smetana nebo Jára Cimrman. Až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Svitavsko

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na zadní straně jsou popisy cyklotras včetně výškového profilu. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Svitavska.

Ručně malovaná cyklomapa Svitavsko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a vybrané cyklotrasy vhodné pro děti včetně výškového profilu. . Provedení mapy: jako skládaná i jako nástěnná Tisk mapy: papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě

Ručně malovaná cyklomapa Svitavsko