Poznejte Rokycansko díky nové malované cyklomapě

7. srpna 2023

Novinky

Právě vychází nová cyklomapa okresu Rokycany – Ručně malovaná cyklomapa Rokycansko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Rokycansko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny z velké části tvořené tichými brdskými lesy, v nichž pramení říčka Klabava a které jsou rájem houbařu, cyklistů, turistů i snílků.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Rokycansko dětem – informační strana mapy

NEJEN ZA POHÁDKOU NA KOLE

Co byste řekli výletu na Rokycansko, kde v sedlech svých kol můžete zavítat do pohádkově krásných míst Křivoklátské vrchoviny a části Brd? Kromě známých turistických cílů a sítě značených cyklotras a turistických tras zde najdete i méně známé klenoty nejen naší historie, ale také současnosti. Tak neváhejte a šlápnete do pedálu!

I když jste už odrostli prvním dětským bačkůrkám, neváhejte se zastavit na nejfotogeničtější autobusové zastávce v České republice a jedné z nejoriginálnějších zastávek na Plzeňsku. Řeč je o Pařezové chaloupce v obci Němčovice, která má, jak název napovídá, podobu obydlí skřítků Křemílka a Vochomůrky a původně měla sloužit jako „zpomalovač“ rychle jedoucích řidičů.

Z těch známějších pamětihodností vás možná zaujme zámek tří císařů, jak se říká zámku ve Zbirohu. V centru Mirošova pak můžete navštívit stejnojmenný zámek, který je typickým panským sídlem ve stylu pozdního baroka, jež mělo původně sloužit k letnímu pobytu majitele. Kromě upravených a honosných zámků najdete na Rokycansku také řadu zřícenin středověkých hradů. Vypravit se můžete například na osamělý hrádek Libštejn, který svou mohutnou věží vévodí tichému údolí jižně od Liblína.

Ručně malovaná cyklomapa Rokycansko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Rokycansko dětem

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilůna zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti z Rokycanska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Rokycanska.

  • Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě
  • Rozměr rozložené mapy: B1 (650 x 960 mm)