Zlaté Moravce a okolie z neba

SKU 9788081442155
499 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Prohlédněte si krásy Zlatých Moravců a okolí, jak jste je možná nikdy neviděli. Z nebe!
Na jedinečných snímcích si vychutnáte krásy Senice, zajímavé okolní obce a nádhernou okolní přírodu. Tato kniha nabízí unikátní pohled na dobře známá místa, které při pohledu shora mohou přinášet zcela nový zážitek.

Pod odvěkým dohledem hustých lesů pohoří Tríbeče a Pohronského Inovce leží malebná krajina horního Požitaví. Kraj odedávna úrodný, posetý mozaikou polí, luk a vinic. Jeho srdcem jsou Zlaté Moravce - poslední sídlo Tekovské župy. Významný vliv zde měl rod Migazziovců. Zanechal nám překrásný zámeček, jakož i impozantní mauzoleum se vzácným parkem. Unikátní sbírku vzácných dřevin najdete i v nedalekém arboretu Mlyňany. Procházka mezi cizokrajnými stromy vás alespoň v myšlenkách přenese do vzdálených končin světa.

Cestovat však můžete i v čase. Snad nejdále vás přenese starobylý Kostel sv. Jiří v Kostoľanech pod Tribečom. Předrománský kostelík je jednou ze tří nejstarších zachovaných sakrálních staveb na Slovensku. Pochází z konce 9. století a pamatuje ještě éru Velké Moravy. O několik století mladší je majestátní zřícenina hradu Hrušov, tyčící se na vrchu Skalka nad obcí Hostie. Nenáročný výstup na něj se vám odmění neopakovatelným výhledem do širokého okolí. Své typické podmanivé kouzlo mají i zámečky v Skýcově a v Topoľčiankách.

Topoľčianky jsou však známé zejména díky chovu koní a zubrů. Chov koní má v Národním hřebčíně bezmála stoletou tradici. Prohlídka jízdárny či předvádění těchto ušlechtilých zvířat patří k nezapomenutelným zážitkům. K těm rozhodně patří i setkání s největším evropským savcem - Zubrem evropským - v zubří oboře. I její zásluhou už tyto majestátní zvířata nepatří na seznam ohrožených druhů.
V tomto kraji se však nachází i mnoho jiných, méně známých míst, které stojí za poznání. A protože člověk je tvor zvědavý, kouzlo nepoznaného slibuje opravdu jedinečný zážitek.


PROLISTUJTE SI KNIHU ONLINE

prolistujte online


Knihu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín.

Pro koupi většího množství knih je možné dohodnout množstevní slevu na na emailu marketing@cbs-cesko.cz.

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This