Ručně malovaná cyklomapa Olomoucko dětem

978-80-88427-58-2
120 Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu
Rok vydání: 2022
Vydání: 1.
Rozměr: A1
Země: Česká republika
Malba mapy: Vladimír Šuster
Malby objektů: Bc. Lucie Marková Holíková, Jana Šuláková, Tána Marešová, Mgr. Art Šárka Hyklová, mladí umělci z regionu
Materiál: Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě
ISBN: 978-80-88427-58-2
Značka: Malované mapy
Autoři textů: Bc. Tomáš Vincenec, Stanislava Bodná, Radka Srnenská
Jazyk: český
Kraj: Olomoucký kraj

Ručně malovaná cyklomapa okresu Olomouc - malovaná dětmi pro děti

Malované mapy

Olomoucko je region bohatý na kulturní tradice a folklor. Nachází se na řece Moravě a skrývá v sobě krásná a zajímavá místa. Je to oblast plná přírodních i historických krás, protkaná sítí značených cyklotras a turistických cest. At už dáte přednost toulkám úrodnou a placatou Hanou či krásami divokých meandrů řeky Moravy v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, nebo jestli vás spíše lákají hrady, zámky a muzea, to vše na Olomoucku najdete.

A nezapomeňte si do batůžku přibalit naši cyklomapu. Není jen tak ledajaká, ale to poznáte okamžitě. Je to totiž mapa ručně malovaná, se všemi značenými cyklotrasami a turistickými stezkami a k tomu všemu doplněná o krásné obrázky zajímavostí a dominant, kterými tento region doslova oplývá. Do tvorby mapy jsme zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

At už je to rozhledna, zámek, pohádkový hrad, zoologická zahrada, historický větrný mlýn, nebo zvířátka ze zoologické zahrady, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny Litovelského Pomoraví s jedinečnou soustavou lužních lesů a mokřadních luk v meandrech řeky Moravy a celého Olomoucka, v němž se širé hanácké roviny snoubí s postupně se zvedajícím podhůřím Nízkého Jeseníku a kopci Oderských vrchů.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Interaktivní podoba mapy

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.

Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilů, na zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Součástí mapy je i brožura s popisem obcí. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti ze Olomoucka.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy a v brožuře. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Olomoucka.

Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC - šetrný k přírodě

Mapu vám zašleme poštou nebo si ji můžete vyzvednout zdarma ve Zlíně na adrese CBS Nakladatelství s. r. o., Vodní 1972, 760 01 Zlín. Pro koupi většího množství je možné dohodnout množstevní slevu na emailu marketing@cbs-cesko.cz.

Uložte tento produkt na později

Pin It on Pinterest

Share This