NOVINKA – ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem

26. června 2024

Novinky
Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem

Právě vychází nová cyklomapa okresu Uherské Hradiště – Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

At už je to rozhledna, zámek, mocný hrad, světoznámé poutní místo, sídliště starých Slovanů, nebo unikátní zvířena v KovoZoo, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny utvářené řekou Moravou olemovanou Baťovým kanálem, na kterou ze západní strany pohlíží mocný hřeben Chřibů a z té východní stráně Bílých Karpat.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko – informační strana mapy

PUTOVÁNÍ SLOVÁCKEM

Poznávací cyklotoulku začněte přímo v Uherském Hradišti, takzvaném srdci Slovácka, jež je proslulé svým typickým folklorem a pestrobarevnými kroji. Již na první pohled vás okouzlí historické centrum města s barokním kostelem svatého Františka Xaverského na Masarykově náměstí. V barokní budově císařské zbrojnice, svého casu sloužící jako lazaret nebo sirotčinec, dnes najdete Galerii Slováckého muzea.

Dalším místem, které slováckými tradicemi žije, je Vlčnov. Návštěvu si naplánujte na poslední květnový víkend, kdy se zde s železnou pravidelností koná Jízda králů, která se zapsala na seznam UNESCO. Ochutnáte při ní vyhlášené vlčnovské vdolečky a vaši rodiče mohou své chuťové pohárky pohladit slivovicí nebo místním vínem.

Archeoskanzen Modrá je rozdělen na několik funkčních areálů, které spolu tvoří dokonalé slovanské opevněné sídliště. Zdejší stavby vznikly po vzoru skutečných archeologických objektů a skanzen žije běžným životem starých Slovanů.

Pokud zatoužíte vyšlápnout si na kole pořádný kopec, nezbývá než vyrazit až na moravsko-slovenské pomezí. Tušíte správné, pojedete na Velkou Javořinu, která je nejvyšší horou Bílých Karpat. Na Uherskohradišťsku na vás čeká také několik rozhleden, které jsou rozeseté po celém kraji a nabídnou vám skvělé pohledy snad do všech koutu Slovácka. Není tady nouze ani o tajuplné hrady, jejichž králem je hrad Buchlov, nebo překrásné zámky v čele s Buchlovicemi.

Neváhejte a zavítejte na Uherskohradišťsko, nebudete mít čeho litovat. Ze zdejších krás vám totiž bude doslova přecházet zrak.

Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Uherskohradišťsko dětem

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu. Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilů, na zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Součástí mapy brožura s dalšími informacemi o zajímavých obcích a městech v regionu. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti z Uherskohradišťska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy a v brožuře. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty Uherskohradišťska.

  • Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě
  • Rozměr rozložené mapy: A1 (594 x 841 mm)