NOVINKA – Malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem

23. listopadu 2022

Novinky

Vychází další cyklomapa okresu Vsetín – Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko  dětem

Dobře si protáhněte nohy, nachystejte si pořádnou svačinu a vydejte se s námi na cykloputování po Vsetínsku, jež je samotným srdcem Valašska. Po cestě vám budou společnost dělat nejen vaši kamarádi nebo rodiče, které s sebou na tento krásný výlet nalákáte, ale také vesele se pasoucí ovečky, pro tuto kopečkovitou krajinu tolik typické. Ačkoliv vás po zdolání mnohých vrcholu dozajista budou bolet všechny svaly, vezte, že nebudete litovat. Pěkné cyklotrasy a cyklostezky vedoucí mnohdy náročným terénem vám ukážou zajímavá místa, která vás okouzlí nejen svou krásou, ale častokrát také tajemnými pověstmi nebo poutavými historickými událostmi. Vyšvihnete se do sedla, právě vyrážíte vstříc dokonalým zážitkům!

Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol z Vsetínska, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

At už je to rozhledna, zámek, dřevěné chaloupky na pasekách, nebo Čertovy a Pulčínské skály opředené pověstmi, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny plné kopců a kopečků, v nichž pramení Rožnovská a Vsetínská Bečva a které jsou ozdobené pasoucími se ovečkami a starodávnými pasekářkami usedlostmi. Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit, jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.
Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilů, ​na zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti zeVsetínska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy a v brožuře. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Vsetínska.

Ručně malovaná cyklomapa Vsetínsko dětem