NOVINKA – Malovaná cyklomapa Orlickoústecko dětem

9. listopadu 2021

Novinky

Vychází další malovaná mapa nové edice – Cyklomapa Orlickoústecko dětem

Cyklomapy jsou trochu jiné než klasické malované mapy. Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

Ať už je to rozhledna, zámek, zřícenina hradu, dřevěný kostelík, dělostřelecká pevnost nebo zdejší unikátní Stezka v oblacích, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny v údolí Tiché Orlice, kde pod Králickým Sněžníkem pramení řeka Morava a kde vzniklo arboretum, ornitologická pozorovatelna či přírodní bludiště.

Ručně malovaná cyklomapa Orlickoústecko

ZAJÍMAVOSTI REGIONU

V kraji doslova prošpikovaném cyklistickými trasami se ukrývá tolik zajímavostí a lákadel, že nebudete vedet, kde ze sedla sesednout dřív. Bude záležet jen na vás, jestli tentokrát dáte přednost přírodním zajímavostem, poznávání historie od pravěku až po období před druhou světovou válkou, anebo zvolíte adrenalinové zážitky na místních lákavých atrakcích. A protože budeme šlapat rozmanitou zvlněnou krajinou, jako bonus si můžete užít úchvatné výhledy z mnoha místních rozhleden.

Ručně malovaná cyklomapa Orlickoústecko

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.
Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Na zadní straně jsou popisy cyklotras včetně výškového profilu. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Orlickoústecka.

Ručně malovaná cyklomapa Orlickoústecko