NOVINKA – malovaná cyklomapa Náchodsko

6. července 2021

Novinky

Vychází další malovaná mapa nové edice – Cyklomapa Náchodsko dětem

Cyklomapy jsou trochu jiné než klasické malované mapy. Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit.

Ať už je to rozhledna, zámek, zřícenina hradu, dřevěný kostelík, barokní klášter, dělostřelecká pevnost nebo skalní město ukrývající tajuplné kamenné bludiště, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo roubených chalup v Babiččině údolí, spjatém s pobytem a tvorbou slavné spisovatelky Boženy Němcové, nebo v Hronově, kde lze dodnes navštívit působivý rodný domek Aloise Jiráska.

Ručně malovaná cyklomapa Náchodsko

KRAJINA STVOŘENÁ K VÝLETŮM

Náchodsko je nádherně zvlněná krajina, protkaná romantickými skalními městy, historickými skvosty i ojedinělými vojenskými bunkry. A také sítí značených cyklotras a cyklostezek, které k těm nejzajímavějším skvostům vedou. Budete zdolávat kopečky a odměnou vám za to budou dechberoucí výhledy do malebných údolí místních řek. A také příjemné zastávky na místech známých i neznámých, která se zapsala do české historie a které malé i velké návštěvníky vítají s otevřenou náručí. Připravte se, vyrážíme!

Ručně malovaná cyklomapa Náchodsko

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické topografické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí.
Malované mapy si ale zachovávají přesnost topografických map, jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje.

Na zadní straně jsou popisy cyklotras včetně výškového profilu. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Náchodska

Ručně malovaná cyklomapa Náchodsko

Mapa je oboustranná a na její zadní straně naleznete povídání a obrázky o těch největších zajímavostech a vybrané cyklotrasy vhodné pro děti včetně výškového profilu. . Provedení mapy: jako skládaná i jako nástěnná Tisk mapy: papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě