NOVINKA – děti z Přerovska namalovaly cyklomapu svého regionu

17. března 2023

Připravujeme

Právě Vychází nová cyklomapa okresu Přerov – Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem

Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem

Tato cyklomapa je tak trochu jiná

Do její tvorby jsme totiž zapojili ty nejlepší kreslíře a malíře na světě – děti. A proč toto rozhodnutí? Odpověď je překvapivě jednoduchá. Ze zkušeností víme, že v ručně malovaných mapách se děti orientují podstatně lépe než v těch klasických. Proč by se tedy nemohly samy podílet na jejich konečné podobě? Ano, byli to právě žáci základních a základních uměleckých škol z Přerovska, kteří nám s tvorbou mapy pomohli.

To jejich obrázky vám přiblíží, jak vypadá místo, které chcete navštívit

Ať už je to archeologické naleziště, zámek, zřícenina hradu, pozorovatelna ptactva u rybníka nebo nejhlubší zatopená propast světa, se vším si hravě poradily děti. A díky nim se také naladíte na kouzlo krajiny utvářené řekou Bečvou, kde roviny postupně přecházejí v podhůří Beskyd a Oderských vrchu a kde naleznete unikátní Zbrašovské aragonitové jeskyně, do kterých teplé oblečení určíte potřebovat nebudete.

Rodiče, až tedy budete chtít s celou rodinou vyrazit na výlet na kolech, svěřte výběr trasy svým ratolestem. Nejen že ony samy nejlépe vědí, co je bude bavit a zajímat, ale zároveň při pohledu na obrázky budou chtít zjistit,
jestli jejich spolužáci nebo děti ze sousedních škol opravdu „trefili“ podobu onoho místa.

Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem – mapová část

PŘEROVSKEM NA KOLE

Pořádné se protáhněte, vyhoupněte se do sedla, šlápněte do pedálů a vydejte se poznávat krásy Přerovska. V tomto regionu na vás čekají cíle, které vám prozradí něco z historie, seznámíte se se zdejšími milými legendami, navštívíte okouzlující hluboké lesy, podíváte se na místa proslulá snad po celém světě, spatříte překrásné hrady, zámky i zříceniny nebo se potěšíte zajímavostmi, jaké vytvořila sama matička příroda. Provázet vás tudy bude spletitá síť značených cyklotras, pěkných cyklostezek a turistických tras. Po mnohých z nich se směle mohou pustit také odvážlivci na in-line bruslích. Připravte se, právě vyrážíme za poznáním!

Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem
Ručně malovaná cyklomapa Přerovsko dětem – informační strana mapy

INTERAKTIVNÍ PODOBA MAPY

Orientace v této malované mapě je mnohem snadnější než v klasické mapě, protože přesně vidíte, jak vypadají zajímavé objekty, jak rozsáhlé jsou pohoří a jak hluboké jsou údolí. Jsou zde zakresleny všechny pěší i vybrané cyklistické trasy, naučné stezky, čísla cest a jiné potřebné údaje. Na mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras včetně výškového profilu.

Mapa je oboustranná, na přední mapové straně jsou popisy vybraných cyklotras vhodných pro děti včetně výškových profilůna zadní informační straně pak najdete povídání a obrázky o zajímavostech regionu. Součástí mapy je i brožura s popisem obcí. Obrázky k zajímavostem a povídání o obcích malovaly právě děti z Přerovska.

Mapa vznikla i díky partnerům z řad obcí a firem, kteří tento projekt podpořili a o kterých si můžete přečíst na informační straně mapy a v brožuře. Korekturu mapy provedl Klub Českých turistů, obce, města a podnikatelské subjekty regionu Přerovska.

  • Provedení mapy: jako skládaná a jako nástěnná s možností lištování. Tisk mapy na papír s certifikátem FSC – šetrný k přírodě
  • Rozměr rozložené mapy: A1 (594 x 841 mm)