Nové malované putování podhůřím Bílých Karpat

4. 11. 2022Akce, Novinky

Pro obec Bystřici pod Lopeníkem a zejména pro návštěvníky obce jsme vyrobili novou krásnou ručně malovanou mapu Putování podhůřím Bílých Karpat. Je to mapa, která je opravdovým originálem a která by bez pomoci dětí nikdy nevznikla. Vedle skládané mapy jsme společně vytvořili i informační tabule pro obec a pro naučnou stezku Sedm bratrů.
Účelem této mapy je ukázat občanům obce Bystřice pod Lopeníkem a také všem jejím návštěvníkům místa, která mají místní děti velmi rády a která samy namalovaly. Do malování obrázků k jednotlivým zajímavostem obce se zapojily jednak děti z místní základní a mateřské školy, ale také děti ze spřátelené slovenské obce Dulov.

V mapě najdete tipy od dětí na netradiční procházky po obci a blízkém okolí. Začít můžete například na Naučné stezce Sedm bratrů. Na stezce i na turisticky zajímavých místech najdete informační tabule, které vám dané místo očima dětí představí. Kromě tabulí a této papírové mapy můžete na svých toulkách využít i její interaktivní elektronickou podobu.

Ručně malovaná mapa Bystřice pod Lopeníkem

Naučná stezka SEDM BRATRŮ

Na čtyřech zastaveních naučné stezky se dozvíte spoustu zajímavostí o drobných živočiších a poznáte květiny rostoucí na loukách CHKO Bílé Karpaty. Seznámíte se s pověstí, která stezce dala jméno, anebo dokážete vyjmenovat tradice a zvyky, které se v Bystřici pod Lopeníkem dodnes dodržují.

Almanach maleb dětí ze ZŠ a MŠ Bystřice pod Lopeníkem a ZŠ Dulov

Slavnostní představení a křest informačních tabulí v Bystřici pod Lopeníkem

V sobotu 5. listopadu 2022 se v Muzeu v Bystřici pod Lopeníkem uskuteční slavnostní představení a křest těchto nových informačních tabulí Putování podhůřím Bílých Karpat za účasti starosty a dětí z místní základní školy a partnerské slovenské obce Dulov.

Slavnostní představení tabulí Putování podhůřím Bílých Karpat

Pin It on Pinterest

Share This