I děti z Mělnicka budou malovat svou cyklomapu

27. srpna 2021

Novinky, Připravujeme

V poslední době se cykloturistika těší stále větší oblibě. Je to forma příjemné sportovní aktivity pro celou rodinu včetně těch nejmenších. A právě zde platí, že „cesta je cíl“. Aby se ale přeci jenom měli děti i dospělí na co těšit, mohou se inspirovat v připravované Cyklomapě Mělnicko dětem!

Malovaná cyklomapa Mělnicko dětem

Tip na cyklovýlet

Cyklostezka podél Vltavy a Labe na Mělnicku

celková délka trasy: 12 kilometrů
terén: rovinatý, vhodný pro rodiny s dětmi

Tato asfaltová cyklostezka, která je součástí dálkové cyklotrasy číslo 2, byla otevřena koncem roku 2010. Vede po levém břehu Vltavy ze Zelčína a následně po levém břehu Labe přes Hořín do Horních Počapel. Díky jejímu hladkému povrchu a rovinatému profilu je vhodná nejen pro jízdu s cyklovozíky a s malými cyklisty, ale i pro in-line bruslaře.

Jako výchozí bod jsme zvolili obec Hořín, která se nachází naproti Mělníku nedaleko soutoku Vltavy a Labe. Odtud se vydáme na jednu stranu, a to po cyklostezce z Hořína do Zelčína.
Na trase z Hořína do Zelčína přejedeme zdymadla na Vraňansko-Hořínském plavebním kanálu. Po chvíli se dostaneme k Vltavě a pokračujeme po jejím levém břehu do Vrbna.

Na rozcestí u lávky přes Vltavu (cca 1 km za Vrbnem) zabočíme doprava na panelovou cestu, zanedlouho zahneme doprava na vedlejší silnici a dojedeme do Zelčína. Tam si můžeme prohlédnout zoopark, jeho součástí je restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm. A stejnou cestou se nakonec zase vrátíte do Hořína.

Mapa: https://mapy.cz/s/potavakoku

Malovaná cyklomapa Mělnicko dětem - výřez

Poznejte Mělnicko na kole

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování rodinných cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části tak naleznete vyznačené cyklostezky regionu Mělnicka včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Podpořte děti z vaší obce

Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu.

A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Malířem se může stát každý – vaše vlastní děti, děti z vaší školy, firmy, zkrátka kdokoliv. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem
Děti malují malby do prezentací v ručně malované cyklomapě

Děti malují malby do prezentací v ručně malované cyklomapě

Děti si prohlíží výsledné malované cyklomapy

Děti si prohlíží výsledné malované cyklomapy

Potěšte své okolí originálním dárkem

Zapojením se do projektu tak získáte nejenom možnost pochlubit se šikovnými dětmi z vaší obce, ale i originální dárek pro spoluobčany, zastupitele, obchodní partnery či skvělý produkt, který doplní Vaše informační centrum. Vedle toho přilákáte celou řadu cyklistů, kteří budou moci obdivovat vaši obec, školu či nakoupit ve vaší firmě.

Zajímá vás, jako taková mapa vypadá? Podívejte se na povedenou mapu Chrudimsko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko

Dejte svoji cyklomapu na odiv

Zaujali jsme vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více.

Článek o vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře.

Vedle toho Vám ale nabídneme tuto mapu i na plastové nebo hliníkové tabuli se stojanem, který usadíte na správné místo a budete se těšit z toho, jaký bude o mapu mezi lidmi zájem.

Samozřejmostí jsou i mapy skládané, které se vejdou do batůžku každého správné cyklisty. A máme specialitu i pro infocentra – trhací bloky s malovanou cyklomapou, kterou si může vzít každý.

Ručně malovaná cyklomapa ve stojanu u cyklostezky