Děti z Rychnovska budou malovat svou cyklomapu

18. října 2021

Novinky, Připravujeme

Cykloturistika se těší čím dál větší oblibě. A není divu! Při poznávání krás České republiky si člověk i příjemně zasportuje. Aby jsme však požitek z jízdy na kole obohatili o další rozměr, začali jsme pracovat na Cyklomapě Rychnovsko dětem.

Ručně malovaná cyklomapa  Rychnovsko dětem

Tip na cyklovýlet

Z Podhorného mlýna přes Vrbickou studánku až do Doudleb

celková délka trasy: 21 kilometrů
doba trvání: 1:30 min
terén: v první části mírné stoupání, druhá polovina cesty po rovině
náročnost: vhodné pro rodiny se staršími dětmi

Trasa začíná u penzionu Podhorní mlýn na okraji Kostelce nad Orlicí, kde projíždíme krátce lesem a pokračujeme mezi poli do obce Suchá Rybná. Následuje obec Vrbice, kde projíždíme jejím středem a můžeme si tak prohlédnout i místní rybník na návsi. Pokračujeme lesem, míjíme kamenolom u obce Proruby a dojíždíme do Potštejna. Zde si můžeme prohlédnout zámek i hrad, případně zavítáme do místního pivovaru.

Po kulturní přestávce pokračujeme přes obec Záměl až do Doudleb nad Orlicí, kde nás čeká prohlídka zámku.
Z Doudleb už nás čeká jen cesta kolem Kostelce nad Orlicí až k výchozímu bodu, kterým je Staročeská chaloupka.

Ručně malovaná cyklomapa Rychnovsko dětem - výřez

Poznejte krásy Rychnovska na kole

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části tak naleznete vyznačené cyklostezky regionu Rychnovska včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Zapojte do tvorby děti z vaší obce

Z druhé strany mapy se pak můžete těšit na konkrétní tipy na cyklovýlety včetně charakteristiky dané trasy či převýšení. Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem jednotlivé partnery projektu. A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců.

Malířem se může stát každý – vaše vlastní děti, děti z vaší školy, firmy, zkrátka kdokoliv. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem

Potěšte své okolí originálním dárkem

Zapojením se do projektu tak získáte nejenom možnost pochlubit se šikovnými dětmi z vaší obce, ale i originální dárek pro spoluobčany, zastupitele, obchodní partnery či skvělý produkt, který doplní Vaše informační centrum. Vedle toho přilákáte celou řadu cyklistů, kteří budou moci obdivovat vaši obec, školu či nakoupit ve vaší firmě.

Zajímá vás, jako taková mapa vypadá? Podívejte se na povedenou mapu Chrudimsko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko