Další malovaná cyklomapa dětem bude z Olomoucka

7. ledna 2022

Novinky, Připravujeme

I když kola máte možná už zazimované ve sklepě, další sezóna je téměř za dveřmi. Připravte se na ni a zapojte se do originálního projektu ručně malovaná cyklomapa Olomoucko dětem!

Malovaná cyklomapa Olomoucko dětem

Tip na cyklovýlet

Litovelské Pomoraví – Vydejte se proti proudu Moravy

celková délka trasy: 22 kilometrů

Trasa povede po Moravské stezce (51). Od IC Olomouc se vydáte ul. Riegrovou na nám. Národních hrdinů, ul. Legionářskou přes křižovatku ul. Studentské a Hynaisovy na parkoviště, přes které již vede Moravská stezka (51). Kolem Androva stadionu, přes křižovatku a dále vás již čeká bezpečná pohodová cyklotrasa až k přírodnímu koupališti Poděbrady. Následně přes obec Horka nad Moravou budete pokračovat po značených stezkách Litovelským Pomoravím.

Celá trasa měří 22 km až do města Litovle. Vy si trasu můžete libovolně upravit podle svých možností. Jako jedna z mnoha variant je možné se u náhonu v Hynkově otočit zpět a do Olomouce se vrátit přes Příkazy, kde je Hanácký skanzen.

Malovaná cyklomapa Olomoucko dětem

Zajímavosti regionu na jednom místě

Nové malované cyklomapy budou určeny především pro plánování rodinných cyklovýletů s dětmi. V přední mapové části naleznete vyznačené cyklostezky regionu Olomoucka včetně zajímavostí, které stojí za návštěvu. Ať už jde o historické památky, kostely, rozhledny, ale i památníky, sochy či například zajímavé mosty. A to vše na ručně malované mapě, kterou zpracovali naši malíři a grafici. O kartografickou správnost se starají naši partneři z Klubu českých turistů.

Zapojte děti z vaší obce

Z druhé strany se pak můžete těšit na povídaní o regionu Olomoucka, které jednoduchým a hravým způsobem představí dětem toto území a naláká je k jeho poznávání. Samozřejmě nesmí chybět ani vybrané cyklotrasy včetně výškového profilu, popisu náročnosti a trasy.

Vedle toho zde naleznete i poutavé články o obcích, městech, firmách i školách, které se do projektu zapojily. A právě každý jeden článek bude doplněn o obrázky malých umělců. Pokud byste nenašli toho pravého umělce, nemusíte se obávat. V každém regionu spolupracujeme se základními uměleckými školami, jejichž děti obrázky případně připraví za vás.

Zapojením se do projektu tak získáte nejenom možnost pochlubit se šikovnými dětmi z vaší obce, ale i originální dárek pro spoluobčany, zastupitele, obchodní partnery či skvělý produkt, který doplní vaše informační centrum.

Ručně malovaná cyklomapa děti dětem

Cyklomapa ve stojanu do každé obce

Zaujali jsme vás? Pak vězte, že toho je ještě mnohem více. Článek o vaší obci, městě, škole a nebo firmě napíše naše šikovná textařka tak, aby zaujal i ty nejmenší čtenáře.

Vedle toho vám ale nabídneme tuto mapu i na plastové nebo hliníkové tabuli a dokonce i se stojanem. Vy už jen stojan s mapou usadíte na to správné místo a budete se těšit z toho, jaký bude o mapu mezi lidmi zájem. Samozřejmostí jsou i mapy skládané, které se vejdou do batůžku každého správné cyklisty.

Nalákáte tak mnoho nových turistů a dostanete se do povědomí široké veřejnosti.

Ručně malovaná cyklomapa ve stojanu u cyklostezky

Zajímá vás, jako taková mapa vypadá? Podívejte se na povedenou mapu Chrudimsko dětem!

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko

Ručně malovaná cyklomapa Chrudimsko